You are currently viewing Niezależni niepełnosprawni w łazience – Ergonomiczne rozwiązania sanitarne

Niezależni niepełnosprawni w łazience – Ergonomiczne rozwiązania sanitarne

Zwykle łazienki dla osób z niepełnosprawnością lub osób starszych są projektowane i wykonywane w sposób standardowy, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi ogólnodostępnych produktów sanitarnych, jak typowa wyprofilowana umywalka ceramiczna, czy miska podwieszana lub typu kompakt. Są to produkty, które spełniają określone podstawowe standardy, nie koniecznie jednak pod względem wygody, mobilności i niezależności osób niepełnosprawnych czy seniorów. Cóż, już nie musi tak być. Łazienki dla osób niepełnosprawnych lub starszych mogą wyglądać równie dobrze i być bardziej przyjazne i mobilne niż nie jedna łazienka, którą mieliśmy okazję widzieć w hotelu pięciogwiazdkowym. Mobilne urządzenia sanitarne w łazience. Jesteśmy dumni, że możemy Państwu zaoferować produkty najwyższej jakości, które sprawiają, że Państwa łazienka będzie dla Państwa naprawdę dostępna, w pełni użyteczna i wygodna. Koncepcja mobilnych urządzeń sanitarnych w łazience to przede wszystkim dopasowanie się do Państwa potrzeb, dopasowanie się do gabarytów pomieszczenia łazienki. Dzięki profesjonalnemu podejściu oraz analizie problemów osób z problemami ruchu udało się stworzyć produkty, które mają się przystosować do potrzeb użytkownika, innymi słowy mobilne artykuły sanitarne to połączenie ergonomii, komfortu i wygody w łazience.

Umywalka uchylna dla niepełnosprawnych typu SWING

Idealne rozwiązanie w małych niewielkich łazienkach, gdzie osoba niepełnoprawna wykorzystuje wózek inwalidzki i miewa trudności z podjazdem pod standardową umywalkę zamontowaną do ściany. Zwróciliśmy również uwagę, iż umywalka dla niepełnosprawnych mobilna zamontowana w określonej odległości od toalety pozwoli na zmaksymalizowanie ilości ruchów związanych z przemieszczaniem się podczas wykonywania czynności sanitarnych. Szczególnie ważne dla osób mających problemy z kończynami dolnymi, zaburzeniami chodu, poruszających się na wózkach inwalidzkich, ponieważ pozwala to uniknąć wielu urazów ciała. Fakt, że umywalka ma regulowaną wysokość i może się obracać, pozwala użytkownikowi uzyskać lepszą mobilność oraz w pełni wykorzystać przestrzeń podczas korzystania z łazienki. Zainstalowanie kompatybilnych akcesoriów sanitarnych na umywalce sprawi, iż sięgnięcie po szczoteczkę, czy pastę do zębów będzie w zasięgu ręki w każdym położeniu umywalki oraz w dowolnej odległości od ściany. Projektując łazienkę o ograniczonej przestrzeni, mobilna dająca się dopasować umywalka będzie idealna w użytkowaniu na niewielkiej przestrzeni, gdzie użytkownik będzie posiadał większą mobilność i swobodę ruchów.

Zalety umywalki mobilnej


• Umywalka zalecana jest zarówno dla użytkowników korzystających w pozycji siedzącej jak i stojącej
• Istnieje możliwość dostosowania wysokości umywalki w zależności od wersji umywalki – istotne znaczenie w łazienkach publicznych, gdzie użytkownicy będą korzystać w pozycji stojącej jak i siedzącej
• Istnieje możliwość obrócić ją o 180˚ i obrotu sprawia, że umywalka jest dostępna ze wszystkich stron
• Umywalka zainstalowana jest na przegubowym ramieniu dzięki czemu można pociągnąć ją do siebie i dostosować odległość użytkową względem ściany
• Istnieje możliwość użytkowania umywalki w pozycji siedzącej np. na toalecie
• Konstrukcja zapewnia wystarczającą przestrzeń na nogi pod umywalką
• Łatwa w czyszczeniu i konserwacji
• Zalecana jest funkcja dokowania, aby przymocować umywalkę do ściany w stałej pozycji.

Umywalka narożna dla niepełnosprawnychtypu SupportLine

Kolekcja umywalek mobilnych ze zintegrowanymi uchwytami umożliwiającymi wsparcie podczas wykonywania podstawowych czynności sanitarnych.
Umywalka narożna dla niepełnosprawnych zainstalowana na specjalnym podnośniku ma możliwość regulacji wysokości w celu dostosowania właściwej wysokości użytkowej zarówno dla osoby na wózku, jak i w pozycji stojącej. Tego typu rozwiązanie ma niezwykle znaczenie w łazienkach publicznych na dworcach łazienkach w domach seniora, szkołach, szpitalach itp. Instytucjach, gdzie użytkownik będzie mógł dostosować urządzenie sanitarne względem własnych potrzeb.

Właściwości użytkowe umywalek narożnych

• Szczególnie nadaje się dla osób słabo chodzących
• Zintegrowane, ergonomiczne poręcze mogą służyć jako wsparcie, zapobiegają powstawaniu obrażeń, urazów
• Można dostosować wysokość, aby spełnić indywidualne potrzeby użytkownika
• Konstrukcja zapewnia wystarczającą przestrzeń na nogi pod umywalką
• Prosta i przyjazna w czyszczeniu konstrukcja minimalizuje wzrost bakterii
• Możliwość przesuwania umywalki w bok.

Łatwość siadania i wstawania z toalety

Czy dostosowanie wysokości toalety sprawiło ci kiedyś problem, okazało się, że miska WC była zainstalowana zbyt nisko lub zbyt wysoko np. względem wózka inwalidzkiego. Zainstalowanie zamiast standardowego stelaża do toalety systemu, który posiada wbudowany siłownik mający za zadanie dostosować wysokość toalety względem wzrostu użytkownika przy pomocy jednego naciśnięcia przycisku na pilocie sterującym.
Stelaż do WC z regulacją wysokości to idealne rozwiązanie dla inwestorów w łazienkach prywatnych, gdzie dzięki temu rozwiązaniu dostosujemy wysokość użytkową miski zarówno pod domowników pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych.
Mówi się, że łazienka jest wizytówką każdego domu czy też instytucji publicznej, zainstalowanie zatem tegoż udogodnienia w łazience publicznej w szpitalu, prywatnej klinice czy też szkole znaczenie podwyższy standard miejsca, jak i poprawi komfort użytkowników.

Właściwości użytkowe stelaża dla miski wc dla niepełnoprawnych 

  • Podnosi i obniża użytkownika do pozycji siedzącej lub stojącej
  • Łatwa regulacja wysokości zapewnia znacznie łatwiejszy dostęp do toalety
  • Zapewnia idealną pozycję siedzącą w toalecie
  •  Ergonomiczny kształt i zaokrąglone krawędzie ułatwiają pracę
    do czyszczenia i higieny w użyciu
  • Zintegrowane podpórki do toalety z regulacją wysokości