You are currently viewing Prysznice dla niepełnosprawnych–likwidacja barier

Prysznice dla niepełnosprawnych–likwidacja barier

Kabiny oraz drzwi natryskowe dla likwidacji barier architektonicznych od Akcjum.pl

Jakie problemy rozwiążą nasze kabiny ?

Dysponujesz niewielką przestrzenią w łazience ?

Chciałbyś mieć większą strefę manewrową?

Potrzebujesz szerokiego komfortowego wejścia do kabiny, ponieważ
poruszasz się przy pomocy chodzika lub poruszasz się przy pomocy wózka ?

Jesteś opiekunem i chciałbyś komfortowo myć swojego podopiecznego ?

Chciałbyś się czuć bezpiecznie podczas korzystania z natrysku ?

Masz obawy przed upadkiem i doznaniem urazu?

Nie chcesz, aby Twoja kabina zajmowała miejsce w łazience podczas gdy nie jest używana ?

Zastanawiasz się nad nietypowymi rozmiarami kabin ?

Na wszystkie Twoje obawy i pytania związane z zagospodarowaniem bezpiecznej strefy kąpielowej mamy odpowiedź w postaci naszych wysokich oraz niskich kabin, a także drzwi dla zabudowy wnęki np. po byłej wannie. Pokażemy Ci wszystko, co mamy do zaoferowania i pomożemy wybrać odpowiedni model kabiny dla Twoich potrzeb.

Modele kabin natryskowych – likwidacja barier od Akcjum.pl

Kabina natryskowa narożna wysoka KW90

Kabina nadaje się do instalacji w małych łazienkach użytkowników prywatnych. Dla osób, którym dla wejścia do kabiny potrzeba jest MAXIMUM przestrzeni. Do instalacji w łazienkach w szpitalach oraz domach seniora lub domach opieki zbiorowej. Do instalacji na brodziku bez progowym jak i bezpośrednio na posadzce. Dla montażu na posadzce zaleca się montaż listwy ograniczającej wypływ wody. Dopełnieniem dodatkowego wyposażenia kabiny stanowi siedzisko składane zamontowane do ściany oraz poręcz kątowa 120 × 50 cm z regulacją wysokości słuchawki w celu zapewnienia wyższego komfortu użytkowania stabilności i bezpieczeństwa. Dla podwyższenia komfortu użytkowania kabiny oraz zapewnienia bezpieczeństwa najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie armatury natryskowej termostatycznej.

Kabiny na Twój indywidualny wymiar – dlaczego nie , zapytaj, wykonamy ją dla Ciebie

Dla najbardziej wymagających oferujemy komfort i bezpieczeństwo

Kabina natryskowa narożna niska o wysokości 100 cm KN90

Kabina nadaje się do instalacji w małych łazienkach użytkowników prywatnych. Dla osób, którym niezbędne jest szerokie wejście do kabiny. Dla użytkowników wózków inwalidzkich. Do instalacji w łazienkach w szpitalach oraz domach seniora lub domach opieki zbiorowej. Do instalacji na brodziku bez progowym jak i bezpośrednio na posadzce. Dla montażu na posadzce zaleca się montaż listwy ograniczającej wypływ wody. Dopełnieniem dodatkowego wyposażenia kabiny stanowi siedzisko składane zamontowane do ściany w celu zapewnienia wyższego komfortu użytkowania stabilności i bezpieczeństwa. Szczególnie kabina sprawdza się dla osób, które wymagają pomocy podczas kąpieli osób drugich np. użytkowników wózków inwalidzkich czy dzieci w żłobkach i przedszkolach. Przy rozmiarach min 100 × 120 cm można z powodzeniem wjeżdżać wózkiem przy mniejszych wymiarach kabin np. 80 × 80 cm lub 90 × 90 cm zaleca się montaż składanego siedziska do ściany. Dla osób pełnosprawnych możliwość instalacji drążka z zasłonką natryskową.

Kabiny na Twój indywidualny wymiar – dlaczego nie , zapytaj, wykonamy ją dla Ciebie

Dla najbardziej wymagających otwieramy się szeroko na rozwiązania

Kabina natryskowa trzy ścienna wysoka 3KP90

Kabina nadaje się do instalacji w małych łazienkach, gdzie nie ma możliwości zagospodarowania przestrzeni kąpielowej w rogu pomieszczenia. Idealna dla wąskich łazienek. Dla osób, którym niezbędne jest szerokie wejście do kabiny. Do instalacji w łazienkach w szpitalach oraz domach seniora lub domach opieki zbiorowej. Do instalacji na brodziku bez progowym jak i bezpośrednio na posadzce. Dla montażu na posadzce zaleca się montaż listwy ograniczającej wypływ wody. Dopełnieniem dodatkowego wyposażenia kabiny będzie ergonomiczne krzesełko stojące na posadzce oraz poręcz natryskowa typ L lub T o wymiarach 120 × 50 cm z regulacją wysokości słuchawki natryskowej.

Kabiny na Twój indywidualny wymiar – dlaczego nie , zapytaj, wykonamy ją dla Ciebie

Kabiny otwarte szeroko na Twoje potrzeby

Kabina natryskowa trzy ścienna wysoka 3KL90

Kabina nadaje się do instalacji w małych łazienkach użytkowników prywatnych. Dla osób, którym niezbędne jest szerokie wejście do kabiny. Dla użytkowników wózków inwalidzkich. Do instalacji w łazienkach w szpitalach oraz domach seniora lub domach opieki zbiorowej. Do instalacji na brodziku bez progowym jak i bezpośrednio na posadzce. Dla montażu na posadzce zaleca się montaż listwy ograniczającej wypływ wody. Szczególnie kabina sprawdza się dla osób, które wymagają pomocy podczas kąpieli osób drugich np. użytkowników wózków inwalidzkich czy dzieci w żłobkach i przedszkolach. Przy rozmiarach min 100 × 120 cm można z powodzeniem wjeżdżać wózkiem przy mniejszych wymiarach kabin np. 80 × 80 cm lub 90 × 90 cm zaleca się korzystanie na stojącym krzesełku kąpielowym, lub w przypadku dzieci w pozycji stojącej. Dla osób pełnosprawnych możliwość instalacji drążka z zasłonką natryskową co pozwoli użytkowanie w pozycji stojącej i zabezpieczenie przed rozchlapywaniem.

Kabiny na Twój indywidualny wymiar – dlaczego nie , zapytaj, wykonamy ją dla Ciebie

Jeszcze bardziej uniwersalne i dostępne kabiny

Drzwi kabiny natryskowej nadają się do instalacji w małych łazienkach użytkowników prywatnych np. do zabudowy wnęki po istniejących wannach. Dla osób, którym niezbędne jest szerokie wejście do kabiny. Brak progu w drzwiach powoduje, że są idealnym rozwiązaniem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Do instalacji w łazienkach w szpitalach oraz domach seniora lub domach opieki zbiorowej. Do instalacji na brodziku bez progowym jak i bezpośrednio na posadzce. Dodatkowym wyposażeniem zwiększającym komfort i bezpieczeństwo kąpieli będzie montaż, poręczy wspierającej, na ścianie oraz instalacja siedziska składanego.

Drzwi na Twój indywidualny wymiar – dlaczego nie , zapytaj, wykonamy ją dla Ciebie

Jeszcze bardziej uniwersalne i dostępne kabiny

Kabiny, drzwi natryskowe bez barier – realizacja na wymiar

Standardowe wymiary kabin nie spełniają Twoich oczekiwań ? Nic nie szkodzi, wykonamy nietypowe wymiary drzwi i kabin natryskowych, aby spełniały oczekiwania użytkowników. Kabina bez barier o wymiarach 95 × 115 cm, dla nas to nie problem – wykonamy: Kabina niska trzy ścienna o wysokości 89 cm, dla nas to nie problem – wykonamy:

Kabina lub drzwi na wymiar

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Mając na uwadze względy bezpieczeństwa użytkowników kabiny, wykonujemy z wypełnieniem lekką bezpieczną szybą plexi w ramie aluminiowej w kolorze białym. Lekka konstrukcja skrzydeł drzwi umożliwia łatwiejszą obsługę osobom z problemami ruchu.

Dofinansowanie na kabiny natryskowe dla niepełnosprawnych

Czy kabinę można zakupić w ramach łamania barier architektonicznych z PEFRON

Na zakup kabin oraz drzwi bez progowych można się starać o dofinansowanie w ramach likwidacji barier architektonicznych z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Jest to dotacja dla osób z pierwszą bądź drugą grupą inwalidzką, które ze względu na swój stan zdrowia mają problem z poruszaniem się oraz problem z użytkowaniem istniejących kabin, wanien czy toalet niedostosowanych dla ich potrzeb i ograniczeń ruchowych.

Skąd Można Uzyskać Dofinansowanie Na Likwidację Barier Architektonicznych?

Aby uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON należy skontaktować się
z jednym z najbliższych ośrodków pomocy społecznej takich jak:

1.Miejski ośrodek pomocy rodzinie,

2.Miejski ośrodek pomocy społecznej,

3.Powiatowe centrum pomocy rodzinie.

W jakiej wysokości dofinansowanie można otrzymać ?

Maksymalna wielkość dotacji to 95% kosztów inwestycji. Obliczana indywidualnie dla każdego wnioskodawcy. Jeżeli jesteś zainteresowany pozyskaniem takiego dofinansowania, skontaktuj się z nami, pomożemy w doborze wyposażenia oraz w procedurach.

Dlaczego warto wybrać nasze kabiny ?
Cechy charakterystyczne: