You are currently viewing 3 najważniejsze akcesoria łazienki publicznej

3 najważniejsze akcesoria łazienki publicznej

Projektowanie toalet wymaga dużo wiedzy. Wielokrotnie już to udowodniliśmy. Na uwagę zasługują jednak również elementy, które łazienkę uzupełniają. Publiczna toaleta to przecież nie tylko umywalka, sedes i pisuar. To także urządzenia i przyrządy, na które nie zawsze zwracamy uwagę. Co zatem powinno znaleźć się w dobrze wyposażonej toalecie publicznej?

Dozownik mydła

Mediclinics automatyczny dozownik mydła w pianie DJ0038ACS

Podstawowym elementem, który powinien znaleźć się w każdej publicznej toalecie, jest dozownik mydła. Dla wielu błahostka. Jednak dziś już nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić łazienki, gdzie obok umywalki leży kostka szarego mydła bez zapachu.

Jak wybrać odpowiednie dozowniki do mydła? Przede wszystkim najlepiej, aby wykonano je ze stali nierdzewnej. Dlaczego? Stal nierdzewna pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu higieny. Poza tym jest niezwykle wytrzymała. Warto także zwrócić uwagę na to, że urządzenia dzielimy na manualne oraz elektroniczne. Drugie są o wiele bardziej higieniczne, ponieważ nie wymagają kontaktu skóry z powierzchnią dozownika. Co ciekawe, elektroniczne dozowniki są także znacznie oszczędniejsze. Wydzielają idealną ilość mydła niezbędną do umycia rąk. Warto także zauważyć, że żywotność baterii takiego urządzenia wystarcza nawet na 10 tys. dozowań.

Podajnik na ręczniki papierowe/suszarka         

Mediclinics automatyczny podajnik ręczników papierowych w rolce DT0208ACS

Kolejnym elementem, który powinien znaleźć się w łazience, są podajniki na ręczniki papierowe. Urządzenia niezwykle przydatne w każdej publicznej toalecie. Podajniki na ręczniki papierowe powszechnie stosuje się w toaletach publicznych. Wszystko za sprawą tego, że jako urządzenia praktyczne, a także higieniczne pozwalają zachować wysoki poziom higieny w każdym miejscy. Nie ma znaczenia, czy będzie to toaleta w hotelu, na stadionie czy w urzędzie.

Alternatywą dla podajników są oczywiście suszarki łazienkowe. W tym wypadku warto wyróżnić modele uruchamiane za pomocą przycisku oraz te wykorzystujące podczerwień. Co ważniejsze, oba modele posiadają automatyczny wyłącznik czasowy. Suszarki do rąk dopasować można do każdego wystroju łazienki. Dlatego producenci oferują różne modele. Od plastikowych po te wykonane ze stali chromowanej, aluminium lub też stali nierdzewnej.

Podajnik papieru toaletowego 

Mediclinics podajnik papieru toaletowego, duży rozmiar PR0787C

W tym wypadku każdy z nas jest świadom konieczności posiadania tego elementu. Dlaczego jest tak ważny? Pojemniki na papier toaletowy pozwalają na higieniczne dozowanie papieru w toaletach publicznych. Elementy te wykonuje się z wysokiej jakości tworzyw sztucznych lub stali nierdzewnej. Wybierając odpowiedni model podajnika, warto zwrócić uwagę na to, czy wyposażono go w grzebień ułatwiający odcinanie porcji papieru toaletowego. Co ciekawe, odpowiednie dozowniki przystosowane są do użytku z papierem toaletowym w dużych oraz małych rolkach, a także papierem w pojedynczych listkach.

Wykończenie łazienki to sprawa obowiązkowa. Nie pozwól, aby zabrakło któregoś z tych trzech elementów!

Pozdrawiamy, Akcjum.pl