You are currently viewing Bidet w małej łazience – proste i tanie rozwiązanie

Bidet w małej łazience – proste i tanie rozwiązanie

Przystępując do remontu łazienki wielu z nas myśli o możliwości instalacji bidetu jako osobnego urządzenia sanitarnego, nie zawsze jednak chcieć to móc. Zwykle zakup samego urządzenia i wyposażenie go w armaturę, syfon, dodatkową instalację staje się zbyt drogie i pracochłonne Jeszcze inne powody to zbyt mała przestrzeń w łazience, która nie pozwala na instalację dodatkowego urządzenia kosztem np. umywalki czy pralki. Istnieją zatem bardziej uniwersalne urządzenia bidetowe, które nie wymagają zbytnich nakładów remontowych, a także przestrzeni w łazience a doskonale spełniają swoją funkcję. Jednym z nich jest deska sedesowa z funkcją bidetu. Jest to urządzenie przeznaczone do instalacji zamiast zwykłej deski na misce WC kompaktu, misce toaletowej stojącej czy też misce toaletowej podwieszanej. 


Deska bidetowa posiada podłączenie wody ciepłej i zimnej, posiada armaturę mieszającą, co sprawia, że jest wygodnym i funkcjonalnym urządzeniem w obsłudze również dla osób niepełnosprawnych i starszych. Jedynie, o co należy zadbać to doprowadzić podłączenie wody zimnej oraz wody ciepłej na ścianie w obszarze montażu toalety. Wówczas mamy możliwość podłączyć wodę do deski przy pomocy wężyków lub miedzianych rurek chromowanych.

Innym nie skomplikowanym urządzeniem bidetowym będzie deska sedesowa z funkcją bidetu, która posiada tylko pokrętło otwarcia i zamknięcia wody. Podłączamy wówczas wodę zimną i ciepłą do mieszacza mechanicznego wody. Ustawiamy żądaną optymalną temperaturę wody na mieszaczu i wówczas z wylewki deski bidetowej wypływa woda o temperaturze, którą ustawił użytkownik na mieszaczu. Bez zbędnych przycisków, bez konieczności podłączenia prądu.

Prosta nieskomplikowana obsługa co cenią sobie osoby starsze i niepełnosprawne.