You are currently viewing Zamiana wanny na funkcjonalny brodzik ze zintegrowanym siedziskiem z myślą o osobach starszych

Zamiana wanny na funkcjonalny brodzik ze zintegrowanym siedziskiem z myślą o osobach starszych

Instalacja wanny czy brodzika dla seniora

Zwykle w tym momencie pojawia się wiele pytań i dylematów, jaki produkt będzie bardziej użyteczny i funkcjonalny. Mając w łazience starą wannę głównym problemem, dla którego decydujemy się na wymianę, staje się utrata jej funkcjonalności dla osób starszych. Zwykle wysokość wanny staje się barierą nie do pokonania, innym powodem jest śliska powierzchnia wanny i obawa przed utratą stabilności, co w efekcie może skończyć się upadkiem i utratą zdrowia. Przy okazji wymiany wanny pojawia się wiele pytań typu „Gdzie zakupię płytki o podobnym kolorze, którymi uzupełnimy ścianę po starej wannie”, „Jak długo będą trwały prace remontowe” „Czy będzie kurz i pył”, „Czy na czas remontu brodzika z siedziskiem powinniśmy się wyprowadzić”
Jeżeli już zapadnie decyzja o zamianie wanny na brodzik z siedziskiem nie obejdzie się zapewne bez przeróbek kanalizacji odpływowej oraz zmiany podłączenia wysokości wody ciepłej i zimnej. Z tego typu przeszkodami technicznymi jesteśmy sobie w stanie porazić przy pomocy odpowiednich rur z tworzywa, którymi szybko i bez kłopotu wykonamy odpowiednie przeróbki. Jeżeli chodzi o podłączenie odprowadzenia wody z brodzika, również przy pomocy rury kanalizacyjnej fi 50 mm oraz odpowiednich kolanek prawo, lewo skrętnych. Brodzik można zainstalować zarówno do ściany w lewym, jak i prawym rogu, ze względu na usytuowanie siedziska w brodziku. Zastąpienie wanny o różnych długościach nie stanowi problemu, ponieważ brodzik jest dostępny w różnych długościach od 140 cm do 170 cm. Ścianka tylna brodzika w pełni zasłania ubytek płytek pozostały po demontażu starej wanny. Dzięki ściance maskującej znika problem kłopotliwego doboru koloru płytek do już istniejących. Reasumując demontaż wanny oraz montaż nowego brodzika z siedziskiem to około 4-5 godzin i mamy miejsce kąpielowe dostosowane dla seniora czy też osoby niepełnosprawnej lub dla dzieci, a kobietom w ciąży również będzie łatwiej wejść do brodzika i komfortowo usiąść relaksując się podczas kąpieli.

kabina prysznicowa z brodzikiem z integrowanym siedziskiem