You are currently viewing Funkcje umywalki z uchwytami w łazience przystosowanej dla osoby niepełnosprawnej lub seniora

Funkcje umywalki z uchwytami w łazience przystosowanej dla osoby niepełnosprawnej lub seniora

Z uwagi na to, iż umywalka jest najczęściej używana i znajduje się w centralnym obszarze funkcjonowania w łazience, powinna być możliwe wygodna i osiągalna dla osób wymagających szczególnych udogodnień w łazience zwłaszcza w łazience bez barier. Nasze umywalki CARE cechuje przede wszystkim użyteczność w połączeniu z przyjemnym i nowoczesnym wyglądem oraz względami higienicznymi.

Nasze umywalki bez barier dostosowane są do potrzeb użytkownika w każdym calu. Harmonijnie zintegrowane poręcze wraz z blatem umywalki idealnie dopasowują się pod względem ergonomii względem użytkownika. Uchwyty od czoła umywalki czy też po obu bokach umożliwiają stabilizację, ułatwiają wstanie, zatrzymanie się, mogą również służyć jako uchwyt do odwieszenia ręcznika. Przestronny łatwo dostępny obszar powierzchni umywalki umożliwia łatwy bezproblemowy dostęp na odstawienie np. kubka, pasty do zębów lub innych niezbędnych akcesoriów, które osoba niepełnosprawna lub senior lubi mieć w zasięgu ręki. Podczas produkcji zachowane są wszelkie normy zgodne z DIN 18040/2, produkty posiadają certyfikat CE, zgodnie z którym nośność umywalki przewidziana jest na 150 kg. Dopełnieniem funkcjonalności naszych umywalek są odpowiednie bezpieczne lustra uchylne odporne na warunki panujące w łazience. Można zastosować rozwiązanie lustra uchylnego w ramie lub bez ramy dostosowując rozmiar do szerokości umywalki. Dostępne są również na rynku lustra uchylne z oświetleniem, co poprawia komfort użytkowania szczególnie osobom jeżdżącym na wózkach.

Aby jeszcze bardziej poprawić funkcjonalność naszych umywalek CARE, można zainstalować je na specjalnych podnośnikach zintegrowanych z lustrem. Mamy wówczas możliwość regulacji wysokości umywalki, a także lustra względem użytkownika. Nie stanowi wówczas problemu dostosowanie posadowienia umywalki dla dziecka na wózku czy też osoby dorosłej, a także komfortowo skorzysta z umywalki osoba pełnosprawna. Jednym przyciśnięciem przycisku na pilocie regulujemy poziom umywalki. Ponieważ umywalki posiadają zintegrowane uchwyty, nie ma potrzeby instalacji dodatkowych elementów. Odpowiednia armatura z uchwytem lekarskim lub bateria na fotokomórkę ułatwi sterowanie wodą w umywalce. Tego typu kwestie rozpatrywane są pod indywidualne potrzeby użytkowników.