You are currently viewing Idealna łazienka hotelowa

Idealna łazienka hotelowa

Łazienka w hotelu jest bez wątpienia wizytówką obiektu. W zależności od standardu hotelu, przy projekcie łazienki należy dokładnie uwzględnić wszystkie niezbędne wymagania. Przecież hotel musi spełniać konkretne wymagania, aby otrzymać określoną ilość gwiazdek. Dlatego właśnie podczas budowy łazienki należy zwrócić uwagę na różne wymagania i potrzeby gości.

Jak powszechnie wiadomo, Hotel hotelowi niestety, ale jest nierówny. Podobnie jest z łazienkami, które dostępne są w poszczególnych obiektach. Nietrudno się domyślić, że goście hotelowi mogą mieć różne potrzeby. Dlatego hotel aspirujący do czterech czy pięciu gwiazdek musi liczyć się z najróżniejszymi wymaganiami.


Hotele o niższym standardzie nie muszą oferować swoim gościom wiele. Łazienka musi być przede wszystkim funkcjonalna. W sytuacjach, kiedy ważna jest cena, większość liczy się z tym, że łazienka będzie skromna. Są jednak elementy, które powinny znaleźć się w niej obowiązkowo! W każdej łazience powinien znaleźć się zestaw podstawowy. Należą do niego dozownik do mydła, kubek na szczoteczkę, pojemnik na papier toaletowy czy inne tego typu elementy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że obowiązkiem są także suszarki do rąk czy nawet półki lub wieszaki na ręczniki materiałowe.

Mediclinics automatyczny dozownik mydła w pianie DJ0038ACS


Z kolei łazienka w hotelu o czterech czy pięciu gwiazdkach to zupełnie inna sprawa. W takich przypadkach goście mają prawo wymagać wyposażenia łazienki na wysokim poziomie. Tutaj oczekiwany jest nie tylko najwyższy standard obsługi, ale i wyposażenia.

W hotelach wysokiej klasy warto stworzyć pokój kąpielowy. W nim znaleźć powinna się wanna, prysznic, a nawet bidet. Co ważniejsze, wysokiej klasy hotele posiadają także pokoje przystosowane do gości niepełnosprawnych czy seniorów. Wtedy, w takiej łazience znajdzie się o wiele więcej rzeczy niezbędnych. O czym mowa? Podstawą są wanny dla niepełnosprawnych. Jednak z myślą o osobach starszych warto, aby w niektórych pokojach znalazła się także wanna dla seniora. Ponadto, łazienka przystosowana do użytku gości o ograniczonych możliwościach ruchowych powinno się wyposażyć także w siedziska oraz uchwyty dla niepełnosprawnych. Projektant musi zadbać także o to, aby również toaleta dla niepełnosprawnych była odpowiednio wyposażona. Mówimy tutaj o muszli klozetowe odpowiednich poręczach czy odpowiedniej armaturze.

Planując wyposażenie łazienki hotelowej, należy zadbać o wszystko. Nie zawsze musi liczyć się to z dużym kosztem. Warto jednak zadbać o to, aby goście czuli się komfortowo. Warto wyróżnić się na tle konkurencji!

Pozdrawiamy, Akcjum.pl