You are currently viewing Nowa gama brodzików ze stali nierdzewnej głębokich – zastosowanie

Nowa gama brodzików ze stali nierdzewnej głębokich – zastosowanie

Brodzik stanowi wyposażenie wielu łazienek w gospodarstwach domowych, który zwykle bywa wykonany z ceramiki lub akrylu, czasem również z konglomeratu przypominającego kamień. Wyroby wykonane z akrylu, konglomeratu czy blachy emaliowanej doskonale sprawdzają się w gospodarstwach domowych podczas standardowego użytkowania, nie zawsze zaś w miejscach o nadmiernym ruchu przy intensywnej eksploatacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników budynków publicznych takich jak szpitale, laboratoria, szkoły, zakłady pracy, więzienia, zaplecza gastronomiczne, stadiony, łazienki dyskotek, gdzie ważne jest, aby zastosować produkt, który będzie służył wiele lat, należy zastosować wyposażenie sanitarne z materiału bardziej szlachetnego. Materiału, który będzie wandaloodporny, zapewni łatwość czyszczenia, a także komfort w użytkowaniu, zachowując jednoczenie swoje walory estetyczne. Wszelkie wyżej wymienione zalety spełnia stal nierdzewna inaczej INOX, z której przy obecnej technologii udaje się wyprodukować coraz bardziej designerskie produkty mające zastosowanie w miejscach o dużym natężeniu ruchu, gdzie wymagane jest, aby produkt był trwały i funkcjonalny. Zatem coraz częściej w wyżej wymienionych miejscach publicznych spotkać możemy produkty sanitarne wykonane ze stali nierdzewnej takie jak umywalki ścienne, umywalki wpuszczane.

Zastosowanie znajduje również brodzik ze stali nierdzewnej, w wielu miejscach instalowany jest brodzik bezprogowy płytki z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych. Brodzik właściwie zamontowany, z licowany z powierzchnią podłogi powinien zapewnić swobodny wjazd wózkiem osobom poruszającym się na wózkach. Dno brodzika powinno być ryflowane lub posiadać odpowiednie wypustki, aby zapewnić odpowiedni stopień antypoślizgowy. W pomieszczeniach sanitarnych w miejscach takich jak piekarnie masarnie, zakłady mięsne o obostrzonych wymogach sanitarnych ze względu na swoją funkcjonalność znajduje zastosowanie brodzik głęboki wykonany ze stali. W zależności od miejsca np. w łazienkach zakładów penitencjarnych będzie służył do kąpieli osadzonych. W zakładach przemysłowych o zaostrzonym rygorze sanitarnym jako miejsce do dezynfekcji w połączeniu z instalacją oczomyjki lub natrysku bezpieczeństwa. Często wykorzystywany jest również w gastronomi jako miejsce do zlewania różnego rodzaju zanieczyszczeń zwany inaczej brudownikiem.

Brodziki głębokie stalowe mogą być wykonane jako wolnostojące z odpływem umieszczonym centralnie, dno brodzika wykonane jest w kształcie koperty, głębokość wewnętrzna 20 cm. Istnieje możliwość zabudowy brodzika we własnym zakresie, obudowując go płytkami w kolorze płytek ściany lub podłogi, wówczas nie instalujemy obudowy brodzika. Ze względu na prostą konstrukcję brodzik daje się łatwo montować, w przypadku brodzika wolnostojącego panel dostępu pozwala w łatwy sposób na dostanie się do syfonu, w przypadku brodzika do zabudowy należy zadbać o dostęp do syfonu we własnym zakresie. Ze względu na rodzaj materiału, jakim jest stal nierdzewna, należy używać odpowiednich środków czyszczących przewidzianych do konserwacji tego typu materiału. Dzięki powierzchni stali nierdzewnej czyszczenie oraz dezynfekcja brodzika jest znacznie łatwiejsza niż wykonanych z innych materiałów. Cena brodzika wykonanego ze stali nierdzewnej bywa czasami wielokrotnie wyższa niż podobnego produktu wykonanego z innego materiału. Cenę rekompensuje żywotność produktu, która jest wielokrotnie dłuższa, co sprawia, że produkt staje się właściwie niezniszczalny przez co tańszy, ponieważ nie zachodzi konieczność częstej wymiany na nowy.