You are currently viewing Siedziska uchylne dla niepełnosprawnych – specyfikacja

Siedziska uchylne dla niepełnosprawnych – specyfikacja

Łazienka bez barier ma w zamierzeniu służyć zwiększeniu komfortu przestrzennego osobom niepełnosprawnym i ograniczonym ruchowo. W tym celu jednym z wielu rozwiązań, które doskonale sprawdza się w pomieszczeniu są siedziska uchylne. Co je wyróżnia i jaką rolę pełnią?

Specjalnie zaprojektowane ergonomiczne siedziska uchylne, które można w prosty sposób złożyć na ścianę. Funkcjonalna powierzchnia siedziska oraz, co najistotniejsze, składane podłokietniki gwarantują bezpieczeństwo i wygodę użytkowania sprzętu. Praktyczny wariant zastosowania siedzisk potwierdza, iż wykonano je z najwyższą dbałością o szczegóły, umożliwiając ich montaż w każdej przestrzeni łazienkowej, niezależnie od parametrów technicznych wnętrza zarówno w obiektach publicznych, jak i prywatnych.

Siedziska uchylne dla osób niepełnosprawnych zostały wyprodukowane z aluminium oraz wysokiej jakości polipropylenu, natomiast podłokietniki z funkcją składania instalowane na listwie montażowej, zapewniają stabilność użytkowania.

Wyposażenie łazienki dla niepełnosprawnych i osób ograniczonych ruchowo w sposób komfortowy było i jest obligatoryjne, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Ergonomia, funkcjonalność i innowacyjne rozwiązania to cechy, które wyróżniają współcześnie zaaranżowane wnętrza.

Warto nadmienić, iż wszystkie siedziska uchylne przeznaczone są do kabin prysznicowych, jak również wanien, a wysokość ich montażu może być regulowana. Co więcej, należy wziąć pod  uwagę indywidualne zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych, aby zmaksymalizować płynność poruszania w łazience.

Poniżej przedstawiamy produkcję filmową, która przybliża specyfikę siedzisk uchylnych oraz ich wykorzystanie.

Pozdrawiamy, Akcjum.pl