You are currently viewing Podnośnik wannowy – innowacja w łazience

Podnośnik wannowy – innowacja w łazience

Na rynku cyklicznie pojawiają się innowacyjne urządzenia, których zadaniem jest ułatwienie korzystania z łazienki osobom niepełnosprawnym lub o ograniczonej sprawności ruchowej. Czym jest i jak działa podnośnik wannowy?

Podnośnik wannowy jest kolejnym rozwiązaniem, dzięki któremu zwiększa się komfort użytkowania przestrzeni łazienkowej. To zasilany akumulatorem 24V mechanizm, który montowany jest do ściany za pomocą płyty. Płyta służy do wczepiania urządzenia, kiedy ma być wykorzystane do kąpieli, tym samym po użyciu można z łatwością odinstalować sprzęt.

Ponadto do podłogi montowana jest listwa, do której wsuwana jest rurka z przymocowanym materiałem polipropylenowym, wzmocnionym i charakteryzującym się wskaźnikiem wytrzymałości nacisku do 127 kg.

Siedzisko w podnośniku wannowym może być regulowane – następuje opuszczenie lub naciąganie materiału. Odbywa się to przez uruchomienie przycisku na panelu sterowania urządzeniem (up/down – góra/dół), a także dzięki pilotowi znajdującemu się z boku podnośnika.

Istnieje również możliwość instalacji oparcia, które profilowane jest w kształt litery „L”. Opcjonalne wyposażenie podnośnika wannowego w oparcie pleców pod mechanizmem opuszczania, ułatwia wykonywanie czynności pielęgnacyjnych osobom niepełnosprawnym i o ograniczonej sprawności ruchowej, a także pomaga ich opiekunom.

Wszystkie elementy metalowe w urządzeniu wykonane są ze stali nierdzewnej, co zapewnia podnośnikowi wannowemu absolutną odporność na korozję i niezwykłą trwałość materiału.

Dodatkowo podnośnik wyposażony jest w termometr, który mierzy temperaturę wody w wannie. Wymiary urządzenia to 55,5 cm długości, 32,5 cm wysokości, głębokość 11,8 cm, waga 11kg.

W komplecie znajduje się ładowarka do akumulatora podnośnika sufitowego.

Pozdrawiamy, Akcjum.pl