Mała łazienka dla osób niepełnosprawnych – rozwiązania

Mała łazienka dla osób niepełnosprawnych – rozwiązania

Panuje powszechne przekonanie, iż aranżacja łazienki dla osób niepełnosprawnych jest możliwa wyłącznie na dużej przestrzeni. Nic bardziej mylnego! Zapraszamy do lektury artykułu, w którym obalamy łazienkowe mity.

Etap planowania pomieszczenia, które dostosowane jest do potrzeb osoby niepełnosprawnej lub ograniczonej ruchowo powinien polegać na właściwym wykonaniu projektu oraz wyborze ergonomicznego wyposażenia, mającego na celu ułatwić korzystanie z przestrzeni.

Małe łazienki i szereg rozwiązań dla nich w zakresie niepełnosprawności jest dziś na wyciągnięcie ręki. Rzetelni producenci są w stanie doskonale przystosować pomieszczenie w taki sposób, aby przede wszystkim zwiększyć komfort jego użytkowania przez osoby ograniczone ruchowo. To wszystko dzięki specjalnie wykonanym uniwersalnym urządzeniom, tj. umywalkom, toaletom czy kabinom, które ze względu na swoje właściwości są w stanie zapewnić wygodne korzystanie z zainstalowanego sprzętu.

Warto wziąć pod uwagę świetne rozwiązania w zakresie ceramiki – osoby niepełnosprawne mają możliwość eksploatacji umywalek z uchwytami, co wyklucza dodatkowy montaż uchwytów oraz nie zabiera przestrzeni. Ponadto, aby dopełnić strefy umywalki warto alternatywnie pomyśleć o instalacji lustra uchylnego, którego kąt dopasowuje się do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Co więcej, perfekcyjnym aspektem wyposażenia są zintegrowane WC-bidety z odpływem poziomym lub pionowym, z opcją spłukiwania natynkowego lub podtynkowego pneumatycznego, co eliminuje konieczność odwracania się osób niepełnosprawnych. To bez wątpienia wyjątkowo funkcjonalne i komfortowe rozwiązanie.

Mała łazienka dla niepełnosprawnych jest pomieszczeniem, które uwzględnia wszystkie zasady bezpieczeństwa, ergonomiczność urządzeń oraz łatwość w poruszaniu się nawet w ograniczonej przestrzeni.

Pozdrawiamy, Akcjum.pl