You are currently viewing Funkcjonalna bateria

Funkcjonalna bateria

Baterie dla niepełnosprawnych i seniorów przede wszystkim powinny być funkcjonalne. Niezależnie od tego, czy mówimy o baterii prysznicowej, czy wannowej. Dlatego ten element łazienki należy wybierać z wielką uwagą. Oczywiście, wygląd jest niezwykle istotny. Jednak to funkcje sprawiają, że kąpiel staje się bezpieczna i komfortowa.

Bateria umywalkowa termostatyczna z uchwytem lekarskim AKC900.12

Jak wiadomo, w przypadku osób niepełnosprawnych czy seniorów higiena jest niezwykle ważna. Dlatego baterie wannowo-natryskowe powinny być przystosowane do użytku przez osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych. Dlatego ważne, aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Istotną funkcją, którą powinna posiadać nowoczesna bateria, jest moduł termostatu. Nie chodzi jedynie o precyzyjne dostosowanie temperatury wody do potrzeb użytkowników, ale też zabezpieczenie przed oparzeniami. W przypadku osób niesamodzielnych ma to naprawdę duże znaczenie. Pożądaną przez wielu funkcją okazuje się także blokada bezpieczeństwa. Uniemożliwia to przypadkowe zwiększenie temperatury wody powyżej 38ºC. System dodatkowo odcina dopływ ciepłej wody w przypadku awarii dopływu ciepłej wody.

Co ważniejsze, baterie tego typu świetnie sprawdzą się w każdej łazience. Niezależnie od użytkownika. Ciekawą funkcją, której warto szukać jest reduktor szumów. Ogranicza ona emisję hałasu, który generuje bateria podczas nalewania wody do wanny. Równie ciekawy, szczególnie z punktu widzenia osób, którym zależy na oszczędności, jest ogranicznik przepływu. Odpowiada on za zmniejszenie przepływu wody.

Bateria prysznicowa z uchwytem lekarskim AKC50663042

Wybierając baterię do łazienki dla niepełnosprawnych, koniecznie zwróć uwagę na to, jak uruchamiany jest przepływ wody. Temat ten poruszaliśmy już w jednym z naszych tekstów.

Armatura łazienkowa to także baterie natryskowe. W tym przypadku również warto, aby posiadały one termostat i blokadę bezpieczeństwa. Wśród dodatkowych funkcji warto także zwrócić uwagę na sterowanie. Zarówno w przypadku wanny dla niepełnosprawnych, jak i prysznica ciekawym rozwiązaniem będzie automatyczne sterowanie przepływem wody. Baterie bezdotykowe świetnie sprawdzają się w każdym przypadku.

Może wydawać się, że wiele rozwiązań łazienkowych skierowanych do osób niepełnosprawnych czy seniorów sprawdza się tylko w szczególnych przypadkach. Prawda jest jednak taka, że nowoczesne rozwiązania sprawdzą się wszędzie.

Pozdrawiamy, Akcjum.pl