You are currently viewing Kabiny bezprogowe, czyli jak udoskonalić łazienkę

Kabiny bezprogowe, czyli jak udoskonalić łazienkę

Optymalizacja bezpieczeństwa i komfortu w przestrzeni łazienkowej dla osób starszych, niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej jest dziś oczywistym rozwiązaniem. Czym charakteryzują się kabiny bezprogowe i jakie jest ich zastosowanie?

Połączenie innowacji i niebanalnego designu pozwala stworzyć nieprzeciętne warunki zarówno w łazience, jak i w pozostałych pomieszczeniach użytkowanych przez osoby niepełnosprawne.

Kabiny bezprogowe produkowane są z myślą o osobach mających trudności z samodzielnym poruszaniem się. Brodziki wykonane są z żywicy poliestrowej z wypełniaczami kwarcowymi i mikrokulkowymi. Wyróżnia je brak typowego progu, co znacznie ułatwia korzystanie z kabiny prysznicowej. Co więcej, brodziki cechuje wysokiej jakości powierzchnia antypoślizgowa, wyposażona w wystające komórki o średnicy 5 mm. Obrzeże brodzika kabiny prysznicowej  jest obniżone, a jego szerokość z czterech stron wynosi 40 mm.

wózek inwalidzki

Niezawodność, niezwykła ergonomiczność oraz nowoczesne metody produkcji pozwalają uzyskać trwały i solidny efekt. Osoby starsze i niepełnosprawne mogą cieszyć się bezsprzecznym komfortem użytkowania łazienki.

Kabiny bezprogowe zaopatrzone są w lekkie łamane drzwi, które składają się zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. To bardzo istotne w przypadku instalacji w kabinie dodatkowych rozwiązań dla osób niepełnosprawnych, tj. siedzisk, poręczy czy uchwytów. Kabiny można montować na brodziku bezprogowym lub bezpośrednio na posadzce.

Kabiny bezprogowe są świetnym wariantem dla szpitali, domów seniora, żłobków, szkół, domów opieki czy w ramach urządzania prywatnej łazienki dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Łazienka bez barier to niewątpliwie współczesny priorytet, dzięki któremu użytkownicy otrzymują łatwy i funkcjonalny dostęp do całej przestrzeni.


Pozdrawiamy, Akcjum.pl