You are currently viewing Baterie elektroniczne

Baterie elektroniczne

Bateria umywalkowa bezdotykowa elektroniczna z mieszaczem AKC7030MIX

W obliczu niepełnosprawności, każde udogodnienie oraz ułatwienie codziennych czynności jest na wagę złota. Niektóre dysfunkcje nie pozwalają bowiem na zbyt wiele. Dlatego czasem należy posłużyć się nowoczesną technologią. Dobrym tego przykładem są baterie dedykowane specjalnie dla osób niepełnosprawnych.

Można zastanawiać się, jak projektanci opracowali poszczególne baterie dla osób niepełnosprawnych. Jednak nie jest to aż tak istotne. Ważne jest to, że ułatwiają one codzienne czynności związane z higieną. Niezwykle pomocne w normalnym życiu mogą okazać się baterie elektroniczne.

Wielu z nas nie bardzo wyobraża sobie wykorzystanie elektroniki w tej dziedzinie życia. Jasne, że najczęściej spotyka się je w wielkich centrach handlowych czy innych miejscach publicznych. Jednak nadają się one również do domu. Szczególnie takiego, gdzie mieszkają osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych. Wersje elektroniczne są świetną alternatywą dla tradycyjnej armatury łazienkowej.

Dlaczego warto wybrać rozwiązania tego typu? Przede wszystkim łączą one w sobie praktyczną funkcjonalność i nowoczesną technologię. Ważną zaletą korzystania z elektronicznej armatury jest to, że to technologia myśli za nas. Dzięki temu mamy niepowtarzalną możliwość lepszego kontrolowania przepływu wody. To z całą pewnością powinno doprowadzić do stopniowo zwiększanych oszczędności na wodzie. Wykorzystanie nowoczesnej technologii w postaci automatycznego mieszacza wody zapewnia idealną temperaturę płynącej wody. Dzięki temu możemy zapobiec ewentualnym poparzeniom skóry, które mogą wystąpić przy zbyt gorącej wodzie.

Nowoczesne baterie elektroniczne posiadają wylewkę kaskadową oraz automatyczny mieszacz temperatury. Co ważniejsze dostępne są zasilania bateryjne 6 V, jak i sieciowe 230 V. Warto zaznaczyć, że ciśnienie pracy baterii elektronicznej waha się w przedziale od 1,5 do 8 bar. Z kolei jej temperatura pracy wpada w widełki od 5 do 70 °C, przy wypływie wody 6l na minutę. Kupując baterię elektroniczną, zwróć uwagę na to, aby parametry oscylowały w granicach wyżej wymienionych. Charakteryzują one najlepsze rozwiązania!

Pamiętajmy jednak, że bateria elektroniczna to przede wszystkim wygoda. Szczególnie dla osób, które posiadają ograniczone możliwości ruchowe rąk czy dłoni. W takim wypadku wystarczy przecież podłożyć dłoń pod baterię, aby woda popłynęła ciepłym strumieniem. Co ważniejsze, jest ona także dobrym rozwiązaniem dla osób w pełni sprawnych. Dzisiejsza technologia pozwala przecież na automatyczne sterowanie całym domem. Dlaczego zatem nie implementować automatycznego rozwiązania również do łazienki?

Co ciekawe, rozwiązania elektroniczne posiadają niekiedy znacznie ciekawszy design niż tradycyjne baterie. Dlaczego? Przede wszystkim eliminuje się kurki, które niekiedy znacząco przeszkadzają. Przy armaturze elektronicznej mamy do czynienia już tylko z dyszą wodną. Daje to znacznie więcej możliwości dekoracyjnych.

Jeśli masz w planie budowę łazienki, nieważne czy będzie to łazienka dla niepełnosprawnych, toaleta w miejscu publicznym czy łazienki hotelowe, elektroniczna armatura czasowa sprawdzi się wszędzie.

Pozdrawiamy, Akcjum.pl