You are currently viewing Kabiny dla niepełnosprawnych – funkcje

Kabiny dla niepełnosprawnych – funkcje

Konstrukcja każdego rodzaju kabiny prysznicowej dla niepełnosprawnych opiera się na stosunku ergonomii, funkcjonalności i designu do ceny produktu. Aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo osobom starszym, niepełnosprawnym oraz o ograniczonej sprawności ruchowej, niezwykle istotny jest montaż odpowiedniej kabiny. Jakie rozwiązania oferuje rynek?

Komfort użytkowania łazienki przez osoby niepełnosprawne jest priorytetem dla producentów wyposażenia przestrzeni zarówno małych, jak i dużych rozmiarów. Kabiny prysznicowe, wanny czy właściwa armatura to swoiste wyzwanie, którego celem jest praktyczna realizacja łatwych w obsłudze urządzeń i jak najlepsze przystosowanie łazienki do jej eksploatacji.

Zakup kabiny bezprogowej jest niewątpliwie najbardziej korzystnym z wariantów. Co je wyróżnia? Przede wszystkim pozbawione są największej przeszkody w postaci progu. Co więcej, charakteryzują się szerokim i swobodnym wejściem, umożliwiającym wjazd wózkiem. Szerokie spektrum kabin bezprogowych zaopatrzone jest w lekkie łamane drzwi, składane zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz.

To także doskonała opcja, jeśli w perspektywie chcemy zainstalować siedzisko, uchwyty czy poręcze dla seniorów lub osób niepełnosprawnych, ponieważ drzwi kabiny podczas składania nie kolidują z armaturą znajdującą się w środku.

Kabiny są gotowe do montażu na brodziku bezprogowym i bezpośrednio na posadzce. Różnorodność rozmiarów proponowanych przez producenta kabin pozwala na ich instalację w każdej przestrzeni łazienkowej. Są one wykorzystywane w instytucjach użyteczności publicznej, np. w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych, domach seniora, żłobkach czy przedszkolach, a także w prywatnych domach.

Bariery są po to, żeby je łamać, dlatego warto wziąć pod uwagę skorzystanie z oferty kabin bezprogowych, dedykowanych osobom niepełnosprawnym w celu zwiększenia ich poczucia komfortu i bezpieczeństwa.

Pozdrawiamy, Akcjum.pl