You are currently viewing Umywalka Swing

Umywalka Swing

IDEALNA UMYWALKA DLA OSÓB NA WÓZKACH ZE ZNACZNYM STOPNIEM NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Opieka nad osobami niepełnosprawnymi  ruchowo szczególnie w małych łazienkach nie zawsze jest łatwa. To dzięki odpowiednim urządzeniom sanitarnym mogą stać się bardziej samodzielni i zyskać nową jakość życia.  W dążeniu do stworzenia komfortowego środowiska w łazience najprawdopodobniej umywalka Swing będzie najbardziej przyjazną dla użytkowników wózków inwalidzkich. Zainstalowanie umywalki na odpowiednim uchylnym ramieniu stwarza bardzo dużo miejsca pod umywalką, aby wózek mógł swobodnie podjechać. Dzięki zamocowaniu umywalki  na ramieniu mamy możliwość obracania umywalką na boki co jest szczególnie ważne w małych łazienkach, gdzie każdy centymetr jest ważny dla strefy manewrowej wózka.

NIEZALEŻNOŚĆ NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ŁAZIENCE DZIĘKI ELASTYCZNEJ UMYWALCE

Dostosowując łazienkę dla potrzeb osób z określonymi problemami ruchu, wystrój jest ważny, ale przede wszystkim pomieszczenie powinno być funkcjonalne, wygodne i łatwe w użytkowaniu.

Nowocześnie zaprojektowana łazienka powinna zapewnić maksymalną prywatność i niezależność osobom niepełnosprawnym.

Strefa elastycznej umywalki

Umywalka Swing może się obracać i wychylać o 180 ̊, co ułatwia korzystanie z toalety osobom niepełnosprawnym ruchowo. Oznacza to, że użytkownik może przystawić umywalkę przed toaletą i myć ręce w pozycji siedzącej, zmniejszając tym samym przemieszczanie się.  Umywalka została tak zaprojektowana, aby było wygodnie korzystać zarówno osobie na wózku jak i w pozycji stojącej. W tym przypadku to elastyczna umywalka dostosowuje się do potrzeb osoby niepełnosprawnej.  Mobilność umywalki poprawia również środowisko pracy opiekuna. Fizyczny wysiłek polegający na pochylaniu się, podnoszeniu została zmniejszona, ponieważ liczba transferów została zredukowana do minimum.

https://youtu.be/9npwYhUJdkc

REGULACJA WYSOKOŚCI UMYWALKI – UNIWERSALNOŚĆ W UŻYTKOWANIU 

Umywalka mobilna z manualną regulacją wysokości 40-41140

Umywalka Swing dostępna jest z ręczną regulacją wysokości. W zależności od modelu zakres regulacji wysokości wynosi 15 cm dla modeli bez stacji dokującej i 20 cm dla modeli ze stacją  dokującą. Oznacza to, że użytkownik i opiekun mogą ustawić poziom umywalki na wysokości dostosowaną względem siebie. Regulacja wysokości sprawia, że umywalka nadaje się zarówno do użytku w pozycji stojącej jak i siedzącej.  Szczególne znaczenie zyskuje zastosowanie   mobilnej umywalki w łazience, z której korzysta wielu użytkowników o różnym wzroście czy w różnej pozycji. Można wówczas obniżyć misę umywalki dla użytkowników siedzących, np. dla osób na wózkach inwalidzkich lub starszych użytkowników, którzy wolą siedzieć podczas mycia rąk lub mycia zębów, lub dostosować dla dziecka, a także można go podnieść dla osób  korzystających w pozycji stojącej. 

PRZYBORY TOALETOWE PRZY UMYWALCE W ZASIĘGU RĘKI OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

Dla osób z ograniczeniami ruchu ważna jest dodatkowa przestrzeń na przybory i akcesoria codziennego użytku, umożliwia nam to model ze stacją dokującą. Po umieszczeniu umywalki w doku uzyskujesz wygląd standardowej umywalki toaletowej z dodatkową przestrzenią np. na Mydło do rąk, balsam do rąk, szczoteczkę do zębów i inne przybory toaletowe, które chciałbyś mieć w zasięgu ręki.

Użytkowanie  umywalki ze stacją dokującą nie ogranicza w żaden sposób mobilności umywalki, ponieważ modele te mają taką samą zdolność obracania się i wychylania, jak wszystkie inne modele Swing. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania, możesz otrzymać zdejmowaną półkę na akcesoria, która jest umieszczana na krawędzi umywalki.

Umywalka mobilna ze ścianką dokującą oraz manualną regulacją wysokości, model lewostronny 40-40072

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA I OPIEKUNÓW

Umywalki Swing to idealne rozwiązanie dla osób na wózku inwalidzkim, zostały zaprojektowane zaprojektowany specjalnie z myślą o ich potrzebach i wymaganiach. Dzięki elastyczności i mobilności umywalki osoba niepełnosprawna czy starsza staje się bardziej niezależna i samodzielna w łazience podczas wykonywania codziennych czynności higieny osobistej. Naszym celem jest poprawa codziennej jakości życia wszystkich użytkowników, a także opiekunów i personelu sprzątającego. Osoby asystujące mogą z łatwością ustawić umywalkę w optymalnej pozycji dla danej osoby, natomiast personel sprzątający będzie zadowolony z umywalki, która ma prostą zaokrągloną formę i jest wygodna w czyszczeniu oraz utrzymaniu w czystości.

Umywalki Swing to dobra inwestycja w lepszą jakość  naszego życia.