You are currently viewing Łazienka dla seniora – dodatki

Łazienka dla seniora – dodatki

W poprzednim artykule wspomnieliśmy o tym, jak zadbać o dobrą łazienkę dla seniora. W dzisiejszym artykule ponownie zajmiemy się tematem. Jednak od innej strony. Chcielibyśmy zwrócić uwagę na elementy dodatkowe, które znacznie ułatwią życie.

Jednym z największych ułatwień dla osób seniorów może być specjalna umywalka z baterią bezdotykową. Strumień wody reguluje się samoistnie, dzięki czemu nie ma trudności z jej obsługą.

Dobrze zaprojektowaną łazienkę uzupełniać powinna także solidna mata antypoślizgowa. Świetnie sprawdzi się w miejscach newralgicznych, jak chociażby przy wyjściu z wanny lub kabiny prysznicowej, pod umywalką czy obok sedesu. Mata jest gwarantem bezpieczeństwa, który zapobiegnie utracie równowagi podczas najprostszych czynności.

Istnieją także elementy, które na pierwszy rzut oka mogą nie wydawać się istotne, jednak warto o nich pomyśleć. Są to wszelkiego rodzaju dodatki, jak chociażby dozownik do mydła czy pojemnik na papier toaletowy.

Warto także zwrócić uwagę na fakty oczywiste jak oświetlenie. Starsze osoby bardzo często spotykają się z problemem niedoświetlenia poszczególnych pomieszczeń. Jest to spowodowane potencjalnymi problemami ze wzrokiem. W takiej sytuacji warto zainwestować w niewielkie lampki, rozmieszczone w różnych punktach łazienki. Pomogą one skierować promień w odpowiedni sposób. Chodzi bowiem o to, aby światło nie oślepiało, a jednocześnie ułatwiało korzystanie z łazienki.

WC kompakt dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych z odpływem poziomym 00281H


Pamiętajmy również o detalach. Mają one niezwykle ważny wpływ na jakość użytkowania poszczególnych elementów łazienki. Zarówno muszla sedesowa, umywalka, jak i uchwyty powinny znaleźć się na odpowiedniej wysokości, która dostosowana będzie indywidualnie do oczekiwań klienta.

Planując inwestycję w łazienkę specjalnie dla seniora, należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Pamiętajmy zatem, że należy upewnić się, że są trwałe i wytrzymałe. Najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie prac remontowych specjalistom.

Pozdrawiamy, Akcjum.pl