You are currently viewing Innowacje dla osób niepełnosprawnych i seniorów

Innowacje dla osób niepełnosprawnych i seniorów

Osobom niepełnosprawnym trudno jest samodzielnie korzystać z wanny. Zależy to oczywiście od stopnia niepełnosprawności i jej rodzaju. Co należy zrobić, aby ułatwić tę czynność?


Pod uwagę należy wziąć preferencje osoby niepełnosprawnej oraz warunki przestrzenne pomieszczenia. Łazienka dla niepełnosprawnych wyposażona w standardowe wannę nie musi wymagać modyfikacji. W prosty sposób można uniknąć kłopotliwego remontu, zakupu nowej kabiny lub brodzika, czy innych sprzętów wspomagających funkcjonowanie.

Siedzisko na wannę z oparciem SWZO22

Naprzeciw oczekiwaniom wychodzi produkt, który dzięki mobilnej ławce przystosowuje wannę do potrzeb osoby niepełnosprawnej lub seniora. Siedzisko wannowe przesuwane ma regulowaną wysokość nóżek, dzięki czemu zarówno osobie niepełnosprawnej, jak i opiekunowi wygodnie będzie z niego korzystać. Ponadto nóżki wyposażone są w antypoślizgowe nakładki oraz uchwyt, co skutkuje stabilnością przy wykonywaniu zabiegów higienicznych.

Co więcej, przy siedzisku zamontowana jest mydelniczka, dzięki której nie trzeba dodatkowo sięgać po oddalone od miejsca pielęgnacji środki kosmetyczne oraz wzmocniona siatka na akcesoria do kąpieli.

Pasy transportowe znajdujące się na siedzisku wzmagają ochronę i bezpieczeństwo przy zabiegach. Sprzęt wyposażony jest także w o parcie, które sprzyja komfortowi użytkowników.

Zaletą przesuwanego siedziska wannowego jest jego mobilność i opcja składania, co znacznie ułatwia transfer w dowolne miejsce.

W łazience przystosowanej dla osoby niepełnosprawnej lub seniora szczególnej staranności wymaga dobór odpowiednich urządzeń sanitarnych i ich rozmieszczenie. Im więcej przestrzeni, tym lepsze pole manewru.

Oferta w zakresie sprzętu ułatwiającego wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych jest stale rozbudowywana i powiększana, co ma na celu ułatwienie funkcjonowania.

Pozdrawiamy, Akcjum.pl