You are currently viewing Siedzisko kąpielowe składane dla- seniorów i niepełnosprawnych‎

Siedzisko kąpielowe składane dla- seniorów i niepełnosprawnych‎

Wygodne i bezpieczne siedzisko, krzesełko pod prysznicem to podstawa komfortu kąpieli dla osoby niepełnosprawnej oraz starszej. Oczywiście to jeden z elementów wyposażenia strefy kąpielowej, ale bardzo istotny, aby wygodnie usiąść, czuć się bezpiecznie i stabilnie podczas kilku chwil relaksu w kabinie natryskowej. Elementy strefy kąpielowej należy tak dobrać, aby nie koligowały ze sobą podczas użytkowania, to znaczy kabina powinna zapewniać 100 % dostępu do strefy kąpielowej, zajmować jak najmniej miejsca, szczególnie ważne przy niewielkiej przestrzeni w małej łazience. Siedzisko w kabinie powinno zapewniać maksimum stabilności i stateczności użytkownikowi.

Istotnym jest odpowiednia wielkość siedziska, zarówno szerokość, jak i odległość od ściany, możliwość dodatkowych poręczy czy podłokietników, które będą pomocne podczas siadania, wstawania z siedziska. Istotną funkcję podłokietniki pełnią szczególnie dla osób, które mają problemy niewładnością kończyn dolnych lub pewne problemy z utrzymaniem równowagi, wówczas podłokietnik pełni funkcję stabilizacyjną i zapobiega przed przechyłem na lewo lub prawo.

Przy kontakcie z wodą pewne elementy stają się dość śliskie i zachodzi obawa o bezpieczeństwo, zatem również należy zwrócić uwagę na wykonanie, z jakich materiałów jest wykonane lub pokryte siedzisko.