You are currently viewing Brodzik z siedziskiem dla seniora

Brodzik z siedziskiem dla seniora

Brodzik z siedziskiem

Dobór właściwego brodzika dla seniora


Każdy z nas w odpowiednim wieku stanie przed problemem barier architektonicznych w domu, w łazience, miejscach publicznych wszędzie tam, gdzie dotychczas wykorzystywane przedmioty, schody, podjazdy dawało się bez problemu użytkować, pokonywać a obecnie stanowią barierę. W wieku niejednego 60-70-latka jednym z wielu barier architektonicznych w swojej łazience może stanowić wanna. Okazuje się, że dotąd wygodna, wykorzystywana od lat nasza wanna zaczyna być zbyt wysoka, aby pokonać próg wysokości 60 cm. Zaczynamy zwracać coraz częściej uwagę na bezpieczeństwo i stabilność otaczających nas rzeczy użytkowych. W każdej wannie na pewno poczujemy się bardziej zrelaksowani i wypoczęci jednak wielu z nas ze względów bezpieczeństwa oraz wygody użytkowania decyduje się na zamianę wanny na brodzik. Zastanawiamy się wówczas jaki produkt wybrać, aby dokonać wymiany jak najmniejszym kosztem ? Gdzie znaleźć glazurę, aby uzupełnić ścianę po demontażu wanny ? Pytanie, czy znajdziemy i czy w takim samym kolorze. Pozostaje również sprawa odpływu, który niejednokrotnie należy przerabiać, aby zainstalować niski brodzik.

Pomocne artykuły


Rozwiązaniem powyższych problemów może okazać się zastosowanie brodzika, który pozwoli na swobodne wejście do środka, będzie posiadał niezbyt wysoki próg, zapewni możliwość siedzenia a dopełnieniem będzie ścianka tylna która zasłoni braki glazury po demontażu wanny oraz antypoślizgowe dno.

Moduł kabinowo-wannowy | SUPERIOR | Użycie


Gama brodzików dla seniora w rozmiarach wanien. Demontujemy naszą starą wannę i na jej miejsce montujemy wygodny kompaktowy brodzik z siedziskiem z lewej lub prawej strony. Istnieje możliwość wyboru o różnych rozwiązań zabudów kabinowych lub wykonanie na indywidualne zamówienie drążka do zasłonki natryskowej. Odpowiednie poręcze uchwyty najlepiej w kształcie litery L zainstalowane na ścianie zapewnią nam dodatkowy komfort i bezpieczeństwo podczas wchodzenia i wychodzenia z brodzika. Właściwa armatura natryskowa termostatyczna również przyczyni się do zapewnienia komfortu kąpieli i zabezpieczy przed możliwością poparzenia się. Instalacja armatury termostatycznej przyczyni się również do zmniejszenia zużycia wody. Dostępne brodziki dla seniora  BOX w rozmiarach 140×70, 150×70, 160×70, 170×70

Moduły kabinowo-wannowe

Moduły kabinowo-wannowe | RATANGOLA | SUPERIOR | ENERGY