You are currently viewing Umywalka w łazience dla niepełnosprawnych

Umywalka w łazience dla niepełnosprawnych

Łazienka dla niepełnosprawnych jest miejscem, gdzie powinny znaleźć się wszelkie udogodnienia. Wszystko za sprawą tego, że ograniczone możliwości ruchowe utrudniają korzystanie z podstawowych urządzeń sanitarnych. Jednym z elementów, które powinny zostać specjalnie dobrane, jest umywalka. W przypadku tej, dedykowanej dla osób niepełnosprawnych łatwo zauważyć pewne różnice. Jest ona bardziej płaska oraz szersza, aniżeli tradycyjne produkty dostępne w sklepach budowlanych.

Umywalka z uchwytami dla osób niepełnosprawnych WMB601

Co warto zauważyć, ma ona również specjalnie wyprofilowane miejsca na łokcie. Jest to szczególnie istotne dla osób, które podczas korzystania z umywalki stoją o własnych siłach. Miejsca na łokcie mają ułatwić korzystanie.

Dla osób na wózkach inwalidzkich niezwykle istotne jest to, aby umywalka nie miała podstawy. Dlaczego? Taki element utrudnia korzystanie. Gdy umywalka nie posiada postumentu, osoba poruszająca się na wózku nie ma problemu z wjazdem. Dość ciekawym rozwiązaniem, które z całą pewnością ułatwi codzienną higienę, jest instalacja umywalki uchylnej.

W zależności od modelu miskę umywalki można pochylić nawet do kilkunastu centymetrów. W przypadku wyboru tego rozwiązania warto zdecydować się na syfon przyścienny.

Baterie dla niepełnosprawnych to już zupełnie inna sprawa. Oczywiście, są one przystosowane do korzystania przez osoby, których możliwości ruchowe są znacznie ograniczone. Oczywiście, jeśli sprawność rąk nie jest problemem, można zdecydować się na tradycyjne rozwiązanie. Z kolei, jeśli sprawność rąk jest znacznie ograniczona, należy wybrać baterię dostosowaną do rodzaju niepełnosprawności. Tutaj mamy wybór spośród kilku możliwości. Dostępne są baterie z przedłużonym mieszaczem lub baterie automatyczne, w których wykorzystano czujniki elektroniczne.

Wielu projektantów decyduje się na wykorzystanie wyciąganej głowicy. Rozwiązanie niezwykle ciekawe. Dość istotna sprawa. Szczególnie że umożliwia to wiele dodatkowych czynności związanych z higieną – mycie głowy.

Najlepiej jednak znaleźć umywalkę najbardziej profesjonalną niż te ogólnodostępne. Co świadczy o dużo lepszym przystosowaniu do wymagań osób niepełnosprawnych? Otóż umywalka jest bardziej wyprofilowana od czoła. Co za tym idzie, zwiększa się komfort korzystania. Ponadto lepsze umywalki są z reguły większych rozmiarów. Co warto zaznaczyć, umywalka montowana jest na specjalnym stelażu mechanicznym lub pneumatycznym. Umożliwia to regulację pochylenia kąta umywalki. Dzięki temu możliwa jest pełna regulacja kąta w zależności od wzrostu osoby niepełnosprawnej. Zwiększa to komfort korzystania zarówno dla dziecka, jak i osoby dorosłej.

Najwyższej jakości umywalki posiadają także specjalnie wyprofilowane wnętrze. Dzięki takiemu rozwiązaniu woda łatwo spływa, nie pozostając na płaszczyźnie umywalki. Zwiększa to poziom czystości w naszej łazience.

Równie ważne są specjalne podnośniki zintegrowane z lustrem. Montuje się na nich umywalkę dla osoby niepełnosprawnej. Stelaż umożliwia regulację wysokości umywalki. Jest to także ważnym aspektem w toaletach publicznych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Dzięki zamocowaniu umywalki na stelażu, mamy możliwość regulacji posadowienia wysokości umywalki. Daje to niepełnosprawnym możliwość precyzyjnego dopasowania wysokość umywalki do wzrostu. Pozwala to na jednoczesne korzystanie z umywalki zarówno przez osoby niepełnosprawne jak i pełnosprawne.

Co warto pamiętać, każda łazienka dostosowywana jest indywidualnie. Nikogo nie powinno dziwić, że w łazience osoby poruszającej się o kulach przy umywalce znajdują się poręcze.

Pozdrawiamy, Akcjum.pl