You are currently viewing Wyposażenie łazienki – siedziska pod prysznic

Wyposażenie łazienki – siedziska pod prysznic

Łazienka bez barier ma być w zamyśle pomieszczeniem idealnie przystosowanym dla osób niepełnosprawnych lub osób starszych. Powinna wyróżniać się niezwykłą funkcjonalnością oraz bezpieczeństwem. W jaki sposób można ułatwić korzystanie z łazienki?

Nie tylko montaż wytrzymałych i solidnych uchwytów oraz poręczy jest kluczowym rozwiązaniem dla wyposażenia pomieszczeń. To przede wszystkim zainstalowanie odpowiednich siedzisk prysznicowych, które usprawnią korzystanie z łazienki i tym samym znacznie ułatwią dbanie o codzienną higienę osobistą.

Siedziska pod prysznic dla niepełnosprawnych i osób starszych to gwarancja wygody i bezpieczeństwa podczas wykonywania czynności związanych z utrzymaniem higieny. Są one wyjątkowo praktyczne i łatwo się składają, co znacznie wpływa na ich schowanie w przypadku nieużywania.

Siedzisko prysznicowe składane z nogami, oparciem i podłokietnikami VB5


Siedziska dla niepełnosprawnych oprócz składanego siedziska zawierają składane podłokietniki. Siedzisko jest wyprofilowane ergonomicznie, ponadto podłokietniki i oparcie, dla których również zastosowano ergonomiczne rozwiązania.

Produkty zostały wykonane z bezpiecznych i skrupulatnie wyselekcjonowanych materiałów, co zapewnia gwarancję użytkowania, trwałość siedzisk oraz ich niezawodność.

Obecność siedziska pod prysznic dla osoby o ograniczonej sprawności ruchowej lub osoby starszej jest obligatoryjne w każdej łazience tego typu. Specjalistyczne krzesła minimalizują ryzyko uszkodzenia ciała, upadku czy utraty równowagi. Co więcej, siedzisko pozwala osobie niepełnosprawnej lub starszej na samodzielne korzystanie z łazienki, optymalizując wykonywanie czynności w sposób bardzo praktyczny.

Siedziska pod prysznic powinien wyróżniać odpowiedni sposób profilowania, uchwyty boczne, wspomagające wykonywanie czynności higienicznych oraz solidność.

Dzięki tym urządzeniom funkcjonowanie osób z ograniczoną sprawnością ruchową stanie się niewątpliwie łatwiejsze.

Pozdrawiamy, Akcjum.pl