You are currently viewing Parawan na wannę z drzwiami – dwie funkcje w jednym urządzeniu

Parawan na wannę z drzwiami – dwie funkcje w jednym urządzeniu

Łatwo jest pomyśleć o chwili relaksu pod koniec męczącego dnia, a jeszcze bardziej od razu wyobrażamy sobie, że zanurzamy się w pięknej wannie, może z hydromasażem, dzięki któremu poprawimy nasze samopoczucie, zregenerujemy siły. Nie zawsze jednak nasz organizm pozwala nam to zrealizować a czynniki takie jak wiek, ograniczenia ruchu lub proste, ale denerwujące zaburzenia stają się przeszkodą dla uzasadnionego relaksu w wannie. Wanny wraz z parawanem na wannę lub kabiną instalowaną nad wanną to propozycja uniwersalna łącząca funkcję wanny oraz kabiny. Linia parawanów na wannę przeznaczona dla wszystkich osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Ludzie ci nie chcą i nie muszą rezygnować z komfortu łazienki z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa i komfortu. Kolekcja wanien z drzwiami w połączeniu z parawanem na wannowym to uniwersalne rozwiązanie.

Dla wielu z nas ważne jest przystosowanie łazienki w sposób uniwersalny, to znaczy zainstalowanie takich urządzeń sanitarnych, z których będzie wygodnie i komfortowo korzystać zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i pełnosprawnym członkom rodziny. Napotykamy zwykle problem przestrzeni w małej łazience oraz stajemy przed dylematem zaprojektowania kabiny, oraz wanny na małej przestrzeni. Co zatem z pozostałymi urządzeniami jak umywalka czy miska toaletowa? Co z przestrzenią manewrową jak ważną dla osób niepełnosprawnych ? W małych łazienkach, szczególnie gdy korzystają z nich osoby niepełnosprawne lub starsze dysponujemy miejscem na kabinę, lub na wannę – niestety, aby zainstalować obydwie, nie zawsze jest taka możliwość. Niemniej jednak, aby cieszyć się długą, relaksującą kąpielą i orzeźwiającym prysznicem, jako optymalne rozwiązanie proponujemy połączenie wanny z kabiną. Dzięki temu prysznic w wannie jest szybki i łatwy. Łącząc wannę z drzwiami wraz ze składanym parawanem, instalowanym nad wanną uzyskujemy maximum komfortu w małej łazience, uzyskując urządzenie uniwersalne.

Urządzenie uniwersalne

Wanna z drzwiami dla osoby niepełnosprawnej, z której z powodzeniem można korzystać w pozycji siedzącej, zasłaniając parawan, ograniczamy rozbryzgiwanie się wody na łazienkę podczas kąpieli.
Kabina natryskowa dla osoby pełnosprawnej, z której po rozłożeniu parawanu z powodzeniem można przyjąć prysznic, bez obawy, że łazienka zostanie zalana wodą.

Parawany składane na wannie przekonują optymalną ochroną przed rozpryskami wody podczas kąpieli w wannie. Ściany składane w wannie zapewniają optymalną ochronę przed rozbryzgami wody. Prezentujemy szeroką gamę parawanów na wannę, ścianek wykonanych ze szkła hartowanego oraz bezpiecznej szyby typu Pleksiglas. Ścianki składane parawanów na wannę są dostępne w różnych wzorach profili, jako uniwersalne rozwiązanie proponujemy kolor biały lub naturalny aluminium. Dostępne są warianty częściowo oprawione ramą, a także modele bez ramowe skonfigurowane ze ściankami bocznymi, tworząc różnego rodzaju konfiguracje zabudów. Niektóre modele wyposażone są w szybę ze specjalną powłoką, co znacznie ułatwia czyszczenie i konserwację parawanu. Instalacja parawanu nad wanną z drzwiami to doskonałe połączenie wanny i prysznica jako uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników gospodarstwa domowego zarówno osób niepełnosprawnych, jak i osób pełnoprawnych.