You are currently viewing Toalety dziecięce – wyposażenie

Toalety dziecięce – wyposażenie

W myśl zasady komfortu i bezpieczeństwa w łazience dla najmłodszych, sięga się po innowacyjne rozwiązania dla toalet dziecięcych. Powinny spełniać odpowiednie standardy ergonomiczne, być funkcjonalne oraz posiadać stosowne rozmiary. Dla dziecka ważne są również wizualne elementy, stąd warto wyposażyć toaletę w rozweselające motywy kolorystyczne.

Produkty sanitarne w żłobkach, domach prywatnych, przedszkolach i innych instytucjach przeznaczonych dla najmłodszych muszą być dobrane i zamontowane według określonych wymogów.

Umywalka dziecięcia AKCB44CMD02

Przy instalacji umywalek dla dzieci na ścianie lub na blacie należy zadbać o właściwą wysokość montażu, tj. ok. 60 cm od podłoża do górnej krawędzi. Zapewni to swobodne korzystanie bez konieczności używania podestów.

Kolekcja ceramiki łazienkowej dla dzieci składa się nie tylko z umywalek podwieszanych do ściany, ale także z umywalek wielostanowiskowych, misek lejowych z odpływem poziomym i pionowym oraz miski podwieszanej o długości 45 cm.

Miski podwieszane ustępowe mają ok. 30-31 cm od podłoża do górnej krawędzi, natomiast stojące można instalować bezpośrednio do zbiorników natynkowych wykonanych z ABS. Stosując spłuczkę podtynkową decydujemy się na bardziej estetyczny i higieniczny wariant.

Całkowitą nowością na rynku jest montaż zaworów spłukiwania ciśnieniowego w wersji natynkowej lub podtynkowej do misek ustępowych stojących. Ponadto istnieje możliwość instalacji przycisku spłukiwania mobilnego, co znacznie ułatwi spłukiwanie wody bez konieczności odwracania się.

Bateria umywalkowa dziecięca stojąca AKC1210


Dodatkowo warto pomyśleć o armaturze dla dzieci, składającej się z baterii umywalkowych ściennych i sztorcowych. Mając na uwadze zdrowie i higienę najmłodszych, świetną alternatywą są baterie elektroniczne. Stosowana w żłobkach i przedszkolach bateria bezdotykowa pozwala na bezpieczne wykonanie czynności sanitarnych, unikając tym samym przenoszenia bakterii.

Tak wyposażone łazienki dla dzieci zapewnią nie tylko wygodę, ale również bezpieczeństwo użytkowania produktów sanitarnych.

Pozdrawiamy, Akcjum.pl