You are currently viewing Podnośniki kąpielowe – wspomaganie kąpieli w wannie

Podnośniki kąpielowe – wspomaganie kąpieli w wannie

Jeśli wchodzenie i wychodzenie z wanny jest dla Ciebie wyzwaniem, może pomóc Ci winda lub wciągnik. Dowiedz się, co jest dostępne i co należy rozważyć przed zakupem.
Kto może skorzystać z windy zainstalowanej przy wannie?
Podczas gdy standardowe doraźne rozwiązania wspomagające lub ułatwiające korzystanie z kąpieli w wannie takie jak różnego rodzaju deski, ławki, siedziska, maty są odpowiednie dla osób, których mobilność i siła nie zmniejszyły się w znacznym stopniu, podnośniki przy wannowe do kąpieli idą o krok dalej. Jeśli twoja mobilność i siła są bardziej ograniczone, pomocnym może okazać się podnośnik do kąpieli, który unosi twoje ciało nad wannę, a następnie powoli opuszcza do środka wanny.   Są one znacznie droższe niż deski do kąpieli i siedzenia, ale wciąż mogą okazać się tańsze, biorąc pod uwagę korzyści i komfort, jaki zapewniają użytkownikowi oraz osobom asystującym. Biorąc pod uwagę aspekt ekonomiczny dostosowania łazienki do własnych potrzeb, również zainstalowanie podnośnika z siodełkiem odbędzie się o wiele szybciej i taniej niż przebudowa całej łazienki.

Co warto wiedzieć przed zakupem podnośnika?

Najpierw musisz dowiedzieć się, jaki sprzęt będzie pasował do Twojej wanny. Jaką powierzchnią w łazience dysponujemy do zainstalowania urządzenia.
Ważne jest również, aby zamocować poręcze we właściwych miejscach przed zainstalowaniem podnośnika.W którym miejscu przy wannie zamontować windę, aby zajmowała jak najmniej miejsca podczas wykonywania innych czynności w łazience. Oczywiście urządzenie jest demontowane i w przypadku gdy łazienka jest użytkowana przez różne osoby, istnieje możliwość demontażu masztu windy.

Stacjonarny podnośnik wannowy z napędem elektrycznym

Jest to system podnośników elektrycznych, które umożliwiają szybkie i łatwe podnoszenie oraz większy komfort zarówno dla użytkownika, jak i jego opiekuna.
Został wykorzystany opatentowany system unoszenia, zasilany bezpiecznym napięciem z akumulatora, co eliminuje możliwość porażenia prądem. Kontrola i sterowanie odbywa się przy pomocy zdalnego pilota.
Windy łazienkowe Autolift instalowane są przy wannie w zależności od warunków panujących w łazience, wybieramy optymalne miejsce wokół wanny do instalacji. Wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej pomalowanej proszkowo w kolorze białym oraz wysokiej jakości ABS. Mamy do dyspozycji w zależności od miejsca instalacji różnej długości ramie mocujące fotel.
W zależności od preferencji użytkownika możemy użyć foteli stałuch lub wypinanych z poręczami prostymi otwartymi, lub zamkniętymi. Podłokietniki mogą być zamontowane na stałe do fotela lub z możliwością uchylania, co w znaczny sposób ułatwi dostęp do siedziska. Fotel przesuwa się o 360 stopni z możliwością blokady co 90 stopni, dzięki czemu opiekunowie w łatwy sposób mogą kontrolować proces przenoszenia pacjenta. Mamy możliwość doposażenia i konfiguracji podnośnika o wózkowy system jezdny, który powoduje, iż proces transportu i kąpieli staje się jeszcze wygodniejszy i przyjemniejszy.


Stacjonarny podnośnik przy wannowy z systemem manualnym unoszenia

Kolejnym modelem rodziny unoszonych systemów wspomagających kąpiel są podnośniki Autolift z mechanizmem manualnego unoszenia. Podnoszenie i opuszczanie jest kontrolowane za pomocą pokrętła. Krzesełko obrotowe nadaje się szczególnie do intensywnej opieki nad osobami wymagającymi szczególnej troski i opieki podczas korzystania z windy. Także te systemy są stacjonarne instalowane w różnych miejscach przy wannie tj. z boku lub od czoła wanny, w sytuacjach szczególnych istnieje możliwość montażu do ściany. W zależności od sytuacji w łazience istnieje możliwość wykonania łapy mocującej windę na indywidualne zamówienie wg dowolnego kształtu. Dlatego ten wyciąg obrotowy umożliwia nieograniczone wykorzystanie. Podnośniki manualne można skonfigurować z wózkiem transportowym, dzięki czemu urządzenie staje się bardziej uniwersalne i sam proces transportu, unoszenia i kąpieli staje się o wiele prostszy i znacznie łatwiejszy.
Skonfigurowany wózek transportowy z podnośnikami wannowymi
Systemy z manualnym oraz elektrycznym unoszeniem Autolift mogą być używane z opcją stałego siedzenia lub z odłączanym siedzeniem, oraz wózkiem transportowym. Konfiguracja podnośnika z wózkiem umożliwia opiekunowi transportowanie kąpiących się do wanny. Krzesełko wówczas odpinamy od wózka, następnie zapinamy do ramienia podnośnika i w łatwy sposób przenosimy osobę do wanny. Krzesło przypięte do wózka może być również używane pod prysznicem. Ze względów bezpieczeństwa i kontroli nad wózkiem, kółka posiadają blokadę przed przemieszczaniem się.

Indywidualne realizacje – nietypowe

W zależności od wielkości łazienki, dysponujemy czasami pewnymi ograniczeniami, które nie pozwalają na instalację standardowych rozwiązań. Realizacje tego typu przypadków konsultujemy zawsze indywidualnie z klientami, biorąc pod uwagę wiele czynników w łazience takich jak grubość i nośność ściany lub podłogi, usytuowanie wyposażenia w łazience, utrudnienia ruchowe użytkownika. Po konsultacji istnieje możliwość wykonania podnośników z montażem do ściany lub ze specjalnymi płytami montażowymi.