You are currently viewing Prysznic w łazience dla niepełnosprawnych

Prysznic w łazience dla niepełnosprawnych

Bycie niepełnosprawnym nie może wykluczać danej osoby. Niekiedy tak jest, szczególnie jeśli chodzi o łazienki. Dlatego tak zwracamy uwagę na to, aby łazienki dla niepełnosprawnych były wykonane zgodnie z wymaganiami konkretnej osoby. Każdy projekt jest bowiem inny, szczególnie jeśli mówimy o indywidualnych projektach.

Oczywiste jest, że osoby niepełnosprawne powinny zrezygnować z tradycyjnych kabin oraz brodzików. Dlaczego? Kabiny z reguły posiadają określone wymiary, dlatego nie każdy może z nich skorzystać. Podobnie jest w przypadku brodzików. Próg, w przypadku niektórych niepełnosprawności jest nie do przekroczenia.

Zastąpienie brodzika jest konieczne. W przypadku osób niepełnosprawnych najwygodniejszym rozwiązaniem jest wyłożenie określonego miejsca płytkami ceramicznymi. Ważne jednak, aby ich powierzchnia była antypoślizgowa. Podczas projektowania należy pamiętać o tym, aby wykonać określony spadek w kierunku kratki ściekowej. Ta z kolei powinna znaleźć się w miejscu, gdzie znajdować będzie się krzesełko. Kratkę usytuować można również w narożniku zbudowanego brodzika. Alternatywą jest zakup gotowej konstrukcji. Jest on fabrycznie ukształtowany tak, aby woda spływała do kratki ściekowej. Dodatkowo, w tym wypadku powierzchnia również pokrywana jest warstwą antypoślizgową.

W zależności od rodzaju niesprawności niekiedy niezbędne jest zamontowanie siedziska dla niepełnosprawnych. W tym wypadku krzesełko powinno zostać zamontowane na podobnej wysokości jak siedzisko wózka inwalidzkiego. Ułatwi to przesiadanie się. Co ważniejsze, jeśli z łazienki korzystają również osoby pełnosprawne, krzesełko powinno być składane.

Kabina prysznicowa dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych KL80x80x80x100

Kabiny dla niepełnosprawnych nie są utrudnieniem dla ludzi pełnosprawnych. Im również znacznie ułatwią funkcjonowanie. Zacznijmy od tego, że z dobre rozwiązania składają się z 3 elementów. Co ważniejsze, konstrukcja powinna być lekka oraz łatwa w utrzymaniu. Warto sprawdzić, jakie nawiasy wykorzystano w konstrukcji. Dobrym rozwiązaniem są zawiasy typu „ślimak”. W tym wypadku drzwi unoszą się przy składaniu. Dzięki temu uszczelka silikonowa nie trze o podłoże podłogi lub brodzika. Ciekawe jest to, że drzwi składają się zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz. Jest to idealny sposób na oszczędność miejsca w łazience. Jest to szczególnie ważne w łazienkach o niewielkich rozmiarach. Tam dla osób niepełnosprawnych liczy się każdy centymetr.

Bateria prysznicowa termostatyczna z uchwytem lekarskim AKC900.32

Pamiętajmy o tym, że baterie dla niepełnosprawnych są specjalnie dostosowane. W tym wypadku ważne jest to, aby znalazła się ona w łatwo dostępnym miejscu. Szczególnie gdy powinna być obsługiwana z siedziska. Kabinę prysznicową należy wyposażyć w odpowiednie poręcze. Zarówno pionowe, jak i poziome. Umożliwią one bezproblemowe podnoszenie się z siedziska lub przesiadanie z krzesełka na wózek.

Dobrze zaprojektowana łazienka dla niepełnosprawnych wymaga nie lada umiejętności dostosowania się do konkretnych potrzeb. Dlatego warto zaufać specjalistom. Skontaktuj się z nami, jeśli zależy Ci na profesjonalizmie.

Pozdrawiamy, Akcjum.pl